AKTUALNOŚCI

[8.12.2022] Wyłoniono zwycięzców 6. konkursu Camera Jagellonica!

Za nami 6. edycja konkursu Camera Jagellonica! Wiemu już, czyje prace zostały wyróżnione jury!

 oceniało prace fotograficzne w trzech tradycyjnych już kategoriach: "Architektura", "Życie studenckie" i "Impresje" oraz w okolicznościowej kategorii - "Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię", która zapowiada nadchodzący Rok Mikołaja Kopernika. Przyznane zostały także trzy nagrody specjalne – rektora UJ oraz redakcji „Alma Mater” i "Cafe Nauka".

Jury konkursu w składzie: Anna Wojnar (fotoreporterka UJ i miesięcznika „Alma Mater”), prof. Małgorzata Radkiewicz (filmoznawczyni, Instytut Sztuk Audiowizualnych UJ, członkini Rady Muzeum Fotografii w Krakowie), Wojciech Matusik (fotograf i fotoedytor „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”), Tomasz Markowski (specjalista fotografii sportowej, związany od lat z „Przeglądem Sportowym”) wyłoniło laureatów, których nazwiska zostały ogłoszone 7 grudnia w Strefie Studenckiej UJ podczas wernisażu zwycięskich prac.

W dziedzinie fotografii docenieni zostali:

Kategoria „Architektura

nagroda główna: Zuzanna Janeczek za pracę „Natura Maxima”;
wyróżnienie: Dusza - Dawid Pyttel;


Kategoria „Impresje”

nagroda główna: Marta Łabędź za pracę „CU@UJ”;
wyróżnienie: Katarzyna Wojciechowska za zdjęcie „Magia Collegium Novum”;


Kategoria „Życie studenckie”

nagroda główna:  Tomasz Jaworski za pracę „Początek”;
wyróżnienie: Agata Szary za zdjęcie „Każdy moment jest dobry na naukę”;


Kategoria „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”

nagroda główna: Józef Cisło za pracę „Idź w stronę światła słonecznego odbitego od Ziemi”;
wyróżnienie: Martyna Plich „Galaktyka Uniwersum Instytut Stomatologii”;


W dziedzinie wideo nagrodę główną zdobyła Magdalena Szatanik za film „Za co lubisz UJ”, natomiast wyróżnienie odebrała Katarzyna Wojciechowska autorka animacji „Poradnik studenta: Jak stworzyć logo UJ?”.

Przyznane zostały także nagrody specjalne.

Nagrodę Rektora UJ prof. Jacka Popiela zdobyli: Kalina Smolarek za zdjęcie „Kolory na szkle” i Tomasz Jaworski za film „Autopoiesis”. Oboje laureaci otrzymali po 2,5 tys. zł.

Nagrodę redakcji serwisu popularnonaukowego „Cafe Nauka” otrzymał Józef Cisło, autor fotografii „Idź w stronę światła słonecznego odbitego od Ziemi”. 

Z kolei Marta Łabędź („CU@UJ”), Jacek Cisło („Kiedy po ciężkim dniu wracasz do domu i nagle uświadamiasz sobie na nowo, że Ziemia krąży wokół Słońca”) i po raz kolejny Józef Cisło („Idź w stronę światła słonecznego odbitego od Ziemi”) zostali laureatami nagrody specjalnej „Alma Mater”. Ich prace pojawią się w przyszłym roku na okładkach miesięcznika.

Pełna relacja TUTAJ

[15.11.2022] 

Zapraszamy na wernisaż i wręczenie nagród zdjęć wyróżnionych w konkursie Camera Jagellonica 2022! 7 grudnia - godz. 16:00 - Strefa Studencka UJ!

[19.09.2022]

[24.11.2021] Wyłoniono zwycięzców 5. konkursu Camera Jagellonica!

24 listopada br. odbyło się ogłoszenie wyników piątej, jubileuszowej edycji konkursu Camera Jagellonica. Oprócz zdjęć w kategoriach „Architektura”, „Życie studenckie” i „Impresje” uczestnicy mogli nadsyłać swoje prace w temacie ekologii (kategoria „Była sobie ziemia”). Zupełną nowością Camery Jagelloniki w tym roku była możliwość przygotowania krótkich materiałów wideo. Niezmiernie miło nam poinformować, że jubileuszowa edycja konkursu zebrała rekordową liczbę prac - ponad 250 nadesłanych zdjęć i filmów! 

Niestety z powodu pandemii COVID-19 po raz drugi z rzędu ogłoszenie wyników Konkursu odbyło się przez Internet. Przed tym, jak dowiedzieliśmy się o laureatach tegorocznej edycji Camery Jagielloniki, głos zabrał Rektor UJ prof. Jacek Popiel. "Nasz konkurs to okazja,  żeby spojrzeć na Uniwersytet nie tylko ze względu na historię, ale również teraźniejszość, a nawet przyszłość. Cieszę się bardzo, że do dotychczasowych kategorii doszła wizja myśli o ekologii, o tym jak świat postrzega zagrożenia, które pojawiły się w ostatnich latach w sposób szczególny. Gratuluję wszystkim, którzy uzyskali nagrody, mając przekonanie, że każdy kto wziął udział w konkursie, wyraził swoją wizję Uniwersytetu".

Lista laureatów w tegorocznej edycji Konkursu Camera Jagellonica prezentuje się następująco:


FOTOGRAFIA 
  
Kategoria „Architektura” 
nagroda główna “Dom Profesorów” autorka: Aleksandra Rydzek 
wyróżnienie “ProjektUJmy Zielono” autorka: Aleksandra Bułat 
wyróżnienie “Prosta Matematyka - Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego” autor: Jan Bałut 
  
Kategoria „Impresje” 
nagroda główna “Scala, czyli słońce na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej” autorka: Maria Cipińska 
wyróżnienie: “Chwila wieczności” autorka: Halina Boniszewska 
wyróżnienie: “Schowek” autorka: Julia Sokol 
  
Kategoria „Życie studenckie” 
nagroda główna: “Radość studiowania” autor: Bartłomiej Kozak 
wyróżnienie: “Unknown in red” autorka: Sabina Elena 
  
Kategoria „Była sobie ziemia” 
nagroda główna “Kiedy uświadomiłeś sobie, że ocalałeś tylko ty” autor: Józef Cisło 
wyróżnienie: “Na tropie” autorka: Katarzyna Wojciechowska 
wyróżnienie: “Było sobie drzewo” autorka: Halina Boniszewska 

Kategoria "Video" 

nagroda główna: “Zakręć się na UJ” autorka: Karolina Kozaczka 
wyróżnienie: "Stowarzyszenie Wędrującej Flagi - Erasmus+ Teneryfa 2021", autor: Daniel Wywiał

NAGRODY SPECJALNE

Nagroda Specjalna "Cafe Nauki", przyznana przez redakcję portalu www.nauka.uj.edu.pl 
“Na wieczną pamiątkę” autorka: Anna Guguła (z kategorii: “Była sobie ziemia”) 

Nagroda Specjalna redakcji "Alma Mater" 
“A Frozen Tree at UJ Campus” autor: Mohamadreza Mirzaei (z kategorii: “Była sobie ziemia”) 
“NoVum” autorka: Martyna Stelmach (z kategorii: “Architektura”) 
“Punkt obserwacyjny” autorka: Dominika Tokarz (z kategorii: “Życie studenckie”) 

Nagroda Specjalna przyznawana przez Rektora UJ, prof. dr hab. Jacka Popiela 
Fotografia: “Radioteleskop”, autorka: Karolina Jarosik (z kategorii: “Impresje”) 
Film: “Zakręć się na UJ” autorka: Karolina Kozaczka   

 

 

Wyróżnione materiały VIDEO można zobaczyć na naszym Facebooku.

Patronat medialny nad konkursem sprawowała Gazeta Wyborcza. Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok! 

[19.11.2021]

 

Szanowni Państwo,
 
dziękujemy za wszystkie zdjęcia nadesłane w piątej edycji konkursu fotograficznego Camera Jagellonica! Ich liczba była rekordowa – wpłynęło prawie 270 prac!
 
Z uwagi na sytuację epidemiczną oraz obowiązujące przepisy obostrzenia (a także na bezpieczeństwo nas wszystkich) w tym roku ponownie nie odbędzie się tradycyjny wernisaż w Strefie Studenckiej, a ogłoszenie wyników zostanie przeprowadzone w formie online. Zapraszamy Państwa w środę 24 listopada o godzinie 19.00 na portal Facebook: https://www.facebook.com/CameraJagellonica, gdzie w postach będą ogłaszane wyniki poszczególnych kategorii. Zwycięskie zdjęcia oczywiście zostaną zaprezentowane.
 
Zapraszamy także do dołączania do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/2DgHQ1a4u.
 
Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w tej formie ogłoszenia zwycięzców – komentowania i reagowania – nie zastąpi to kuluarowych rozmów i wymiany opinii, które zwyczajowo miały miejsce na wernisażu, ale da możliwość złożenia gratulacji, podziękowań, wyrażenia własnego zdania albo… podzielenia się historią powstania fotografii/filmu.
 
Pojawi się również nagranie JM Rektora UJ prof. dr. hab. Jacka Popiela ze słowem skierowanym w stronę uczestników.
 
Po rozstrzygnięciu tegorocznej edycji informacja o wynikach zostanie opublikowana na stronach internetowych Uniwersytetu Jagiellońskiego: https://www.uj.edu.pl/ i konkursu: http://www.camerajagellonica.uj.edu.pl/start.

[20.10.2021]  Przed nami 5. edycja konkursu! W tym roku wiele nowości! 

 

[19.11.2020] Wyłoniono zwycięzców 4. konkursu Camera Jagellonica!

Za nami kolejna, czwarta już edycja konkursu fotograficznego Camera Jagellonica! Ze względu na otaczającą nas rzeczywistość była to edycja wyjątkowa, w której autorzy mogli przedstawić swoje zdjęcia w specjalnej kategorii Świat w czasie pandemii, a ogłoszenie wyników odbyło się w formie zdalnej.

Niezmienne jest natomiast zaangażowanie i inwencja uczestników naszego konkursu, którzy — podobnie jak w latach ubiegłych — przesłali wiele bardzo ciekawych fotografii, dostarczając tym samym nie lada wyzwanie dla czteroosobowego jury w składzie: dr Małgorzata Kistryn — autorka wystaw fotograficznych Kolorowe serce Włoch i Odbicia Włoch, Wojciech Matusik — fotograf i fotoedytor „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”, Anna Wojnar — fotoreporter UJ i redakcji „Alma Mater” oraz Tomasz Markowski — specjalista fotografii sportowej, od dwóch dekad związany z „Dziennikiem Polskim” i „Przeglądem Sportowym”.

Członkowie jury wskazali najlepsze zdjęcia i wyróżnienia w czterech kategoriach: architektura — stare i nowe budynki UJ; życie studenckie, czyli nauka i zabawa żaków; impresje na temat uczelni i akademickiej społeczności oraz świat w czasie pandemii. Nagrody specjalne przyznali też Rektor UJ prof. Jacek Popiel oraz redaktorzy portalu nauka.uj.edu.pl. Kolejną nowością w tegorocznej edycji konkursu jest wyróżnienie zdjęć przez redakcję „Alma Mater”, dzięki czemu trzy nadesłane prace ukażą się na okładce tego magazynu! Zwycięskie fotografie prezentujemy poniżej.

„Tradycyjnie konkurs stał na dobrym poziomie. Zobaczyliśmy wiele ciekawych fotografii, a decyzje jury wcale nie były łatwe i jednogłośne. W kategorii Świat w czasie pandemii doceniliśmy dwa zdjęcia. Moim zdaniem to jedne z najbardziej kreatywnych ujęć. Autorzy wykazali się pomysłowością i przede wszystkim kreatywnym podejściem do niecodziennego tematu” — przekonuje Wojciech Matusik.

„Bycie innym nie oznacza bycia przeciwko sobie nawzajem — to świetna reporterska impresja. Aktualny temat, miejsce na Rynku pod Adasiem od zawsze kojarzone ze spotkaniami studenckimi. Efekt jakże miły dla oka — niesprzyjające warunki atmosferyczne, ulewny deszcz i ciemności skontrapunktowane świetlistym, wielobarwnym i jakże wymownym elementem. Brawo!” - oceniła najlepszą fotografię w kategorii Impresje dr Małgorzata Kistryn.

Patronat medialny nad konkursem sprawuje Dziennik Polski. Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok! 

[21.09.2020] Przed nami kolejna edycja konkursu! 

 

[15.11.2019] Wyłoniono zwycięzców 3. konkursu Camera Jagellonica!

Poznaliśmy triumfatorów kolejnej edycji konkursu fotograficznego Camera Jagellonica. 14 listopada w Strefie Studenckiej w Collegium Kołłątaja - podczas wernisażu wystawy zwycięskich zdjęć - dyplomy i nagrody odebrali laureaci konkursu oraz autorzy wyróżnionych prac. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością prof. Wojciech Nowak, rektor UJ.

Konkurs fotograficzny Camera Jagellonica adresowany jest do społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz do wszystkich sympatyków najstarszej polskiej uczelni. Jego celem jest integracja środowiska akademickiego poprzez pokazanie architektury, dokonań naukowców, życia studenckiego oraz historii.

- Za nami trzecia już edycja konkursu fotograficznego Camera Jagellonica. Cieszymy się, że podobnie jak w latach ubiegłych, wpłynęło ponad 100 prac. Po raz kolejny mogliśmy pokazać Uniwersytet Jagielloński z nieco innej strony. To wszystko zasługa studentów, pracowników i całej społeczności akademickiej, która przez swój talent i ciekawe spojrzenie uchwyciła naszą Almae Matris na wyjątkowych fotografiach - mówi Adam Koprowski z Biura Prasowego UJ, które zorganizowało konkurs.

W tym roku nadesłane prace oceniali: dr Małgorzata Kistryn - autorka wystaw fotograficznych Kolorowe serce Włoch i Odbicia Włoch, Wojciech Matusik - fotograf i fotoedytor "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej" oraz Tomasz Markowski - specjalista fotografii sportowej, od 2 dekad związany z "Dziennikiem Polskim" i "Przeglądem Sportowym".

- Poziom prac był bardzo zróżnicowany. Większość z nich była jednak zaskakująco dobra jak na nieprofesjonalnych fotografów. W niektórych kategoriach naprawdę ciężko było nam wybrać zwycięskie zdjęcia. Mimo wielu ożywionych dyskusji wyszliśmy obronną ręką z powierzonego nam zadania. Już teraz zachęcam wszystkich niezdecydowanych do wzięcia udziału w kolejnej Camerze Jagellonice. Naprawdę warto - przekonuje Wojciech Matusik.

Członkowie jury wskazali najlepsze zdjęcia i wyróżnienia w 4. kategoriach: architektura - stare i nowe budynki UJ; życie studenckie, czyli nauka i zabawa żaków; impresje na temat uczelni i akademickiej społeczności; Uniwersytet Jagielloński na świecie. Nagrody specjalne przyznali też rektor UJ prof. Wojciech Nowak i redaktorzy portalu nauka.uj.edu.pl. Zwycięskie fotografie prezentujemy poniżej.

Link do galerii: TUTAJ

[2.11.2019] Zapraszamy na wernisaż i wręczenie nagród zdjęć wyróżnionych w konkursie Camera Jagellonica 2019!

 

 

[19.09.2019] Startuje 3. edycja Camera Jagellonica!

19 września ruszyła trzecia edycja konkursu Camera Jagellonica! Swoje prace, w czterech kategoriach, możecie zgłaszać do 27 października 2019 roku! Dla najlepszych czekają specjalne nagrody. Więcej informacji znajdziecie w zakładce "Idea konkursu". Nie zapomnijcie o dokładnym przeczytaniu regulaminu ;) Powodzenia! 

[23.11.2018] Wręczono nagrody zwycięzcom konkursu Camera Jagellonica 2018!

Poznaliśmy triumfatorów kolejnej edycji konkursu fotograficznego Camera Jagiellonica. 22 listopada w Strefie Studenckiej w Collegium Kołłątaja, podczas wernisażu wystawy zwycięskich zdjęć, dyplomy i nagrody odebrali laureaci konkursu oraz autorzy wyróżnionych prac.

- Dzisiejszy wernisaż i rozstrzygnięcie konkursu dowodzą, że wielu spośród Państwa dobrze myśli o Uniwersytecie Jagiellońskim. Aby wziąć udział w konkursie, nie wystarczył jednak tylko pomysł - konieczne było przekucie tej myśli, przy pomocy własnej wrażliwości, w obraz. To trudne i ciekawe doświadczenie - mówił prorektor UJ prof. Stanisław Kistryn podczas otwarcia wystawy.

Nadesłane fotografie oceniane były w czterech kategoriach przez profesjonale Jury w składzie: Mateusz Skwarczek (fotograf Agory, laureat Nagrody Grand Press Photo 2011 i 2016), Anna Wojnar (fotoreporterka Uniwersytetu Jagiellońskiego i redakcji miesięcznika "Alma Mater"), Dagmara Kwolek (nauczyciel akademicki, specjalizująca się w dokumentacyjnej fotografii naukowej) oraz Jarosław Praszkiewicz (wykładowca Warszawskiej oraz Krakowskiej Akademii Fotografii, fotoreporter prasowy).

- Dziękuję uczestnikom konkursu za przesłanie świetnych zdjęć oraz władzom UJ za wspieranie tego niezwykłego przedsięwzięcia, które pokazuje nam jak różnorodny i jeszcze nie do końca odkryty jest nasz uniwersytet. Musieliśmy wybrać tylko kilka zdjęć, ale proszę wszystkich biorących udział w konkursie - nie zniechęcajcie się. Mam nadzieję, że za rok znów wszyscy będziecie mogli podzielić się swoją fotograficzną wizją uniwersytetu - mówiła Anna Wojnar, członkini jury.

Nagrody, które wręczali wspólnie rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz prorektorzy prof. Dorota Malec i prof. Stanisław Kistryn odebrali:

w kategorii architektura: Maciej Maziarka za zdjęcie zatytułowane "Zawrót głowy" (wyróżnienie: Anna Piwowarska-Sosik za "Samotność w sesji");


w kategorii impresje: Dorota Wróbel za pracę "Pochód" (wyróżnienie: Anna Piwowarska-Sosik "Dwa światy");


w kategorii życie studenckie: Bartek Berlin za fotografię "Anno Domini 2018" (wyróżnienie: Oleksandra Kovalska "Dowód");


w kategorii UJ na świecie: Marcin Czarnowicz za zdjęcie "Gdy nie starczyło już promieni słońca" (wyróżnienie: Róża Ludwikowska "Jesteś całym moim światem").

Ponadto rektor UJ prof. Wojciech Nowak  przyznał Nagrodę Specjalną dla najlepszej pracy spośród wszystkich nadesłanych. Uhonorowany nią został Andrzej Raś, autor zdjęcia "Eyes of UJ. A Journey into the Science".

- Próbując wybrać najlepsze zdjęcie, poszukiwałem pracy przedstawiającej uniwersytet otwarty, który widzi problemy, ale ich się nie boi, tętni młodością i jest uśmiechnięty. Zwycięskie zdjęcie spełnia te wszystkie  wyobrażenia - mówił rektor uzasadniając wybór najlepszego zdjęcia.

Przyznane zostały także:

Nagroda Cafe Nauki, którą redakcja portalu nauka.uj.edu.pl przyznała Annie Krzykawskiej za pracę "Z miłości do laboratorium"


oraz

Nagroda Specjalna, którą partner konkursu - agencja kreatywna albo.tak uhonorował Katarzynę Żabicką, autorkę fotografii "#prostestmedyków".

Konkurs fotograficzny Camera Jagiellonica adresowany jest do społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz do wszystkich sympatyków naszej uczelni. Jego celem jest integracja środowiska uczelnianego poprzez pokazanie architektury uniwersytetu, dokonań naukowców, życia studenckiego oraz historii UJ.

Wystawę w Strefie Studenckiej można oglądać przez najbliższy miesiąc.

Link do galerii: TUTAJ

[07.11.2018]: UWAGA! Znamy już werdykt Jury! Laureatów tegoronczego konkursu poznamy podczas wystawy wyróżnionych zdjęć 22.11.2018 o godz. 16.00 w Strefie Studenckiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zapraszamy! 

 

 

 

[5.10.2018] Jeszcze tylko dziesięć dni pozostało na zgłaszanie prac! Śpieczie się! 

 

[18.06.2018] Rusza druga edycja konkursu Camera Jagellonica!

18 czerwca ruszyła druga edycja konkursu Camera Jagellonica! Swoje prace, w czterech kategoriach, możecie zgłaszać 15 października 2018 roku! Dla najlepszych czekają specjalne nagrody. Więcej informacji znajdziecie w zakładce "Idea konkursu". Nie zapomnijcie o dokładnym przeczytaniu regulaminu ;) Powodzenia! 

 

[8.11.2017] Wręczono nagrody zwycięzcom konkursu Camera Jagellonica 2017

8 grudnia ogłoszono nazwiska laureatów zorganizowanego po raz pierwszy konkursu fotograficznego Camera Jagellonica adresowanego do studentów, absolwentów oraz pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem konkursu jest zintegrowanie środowiska akademickiego, przybliżenie historii uczelni oraz pokazanie aktualnych przedsięwzięć studentów i pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Autorów najlepszych zdjęć poznaliśmy podczas wernisażu zwycięskich prac, który odbył się w  Strefie Studenckiej UJ znajdującej się w budynku Collegium Kołłątaja przy ulicy św. Anny.

Na konkurs rozgrywany w czterech kategoriach wpłynęło 130 prac. Przyznana została także Nagroda Specjalna Rektora UJ. Ze względu na wysoki poziom prac rektor UJ prof. Wojciech Nowak zdecydował o przyznaniu nie, jak pierwotnie planowano, jednej, ale dwóch równorzędnych nagród, które otrzymały Anna Kotlińska i Róża Ludwikowska. Nagrody w imieniu rektora wręczył prof. Jacek Popiel, prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej.

- Poziom pierwszej edycji konkursu był bardzo wysoki. To bardzo cenna inicjatywa, która integruje całą społeczność akademicką naszej uczelni - mówił prof. Jacek Popiel. Wpłynęło wiele rozmaitych prac, które ukazują nasz uniwersytet z różnych perspektyw - od strony codziennego życia, poprzez ważne wydarzenia akademickie, a na architekturze kończąc - dodał prorektor.

Jury konkursu Camera Jagellonica, które obradowało w składzie: Sylwia Łęcka (fotograf, nauczyciel akademicki UJ), Tomasz Wiech (fotograf, laureat World Press Photo), Szymon Szcześniak (wykładowca Akademii Fotografii, laureat Złotego Orła) oraz Rita Pagacz-Moczarska (redaktor naczelna miesięcznika "Alma Mater"), zdecydowało, że nagrody otrzymają:

w kategorii architektura: Paweł Dobrowolski (I wyróżnienie – Jakub Płoszaj, II wyróżnienie – Katarzyna Żabicka);


w kategorii życie studenckie najlepsze zdjęcie wykonała Anna Karaś, która odebrała także Nagrodę Cafe Nauki przyznaną przez redaktorów portalu nauka.uj.edu.pl. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano Pawłowi Dobrowolskiemu i Zuzannie Rucińskiej;


w kategorii impresje zwyciężył Michał Walasz (I wyróżnienie – Katarzyna Zięba, II wyróżnienie – Justyna Wydra);


w kategorii wydarzenie nagroda przypadła Piotrowi Mareckiemu, a wyróżnienia odebrali Marcin Czarnowicz i Dominika Giza.


Członkini jury Sylwia Łęcka wręczając nagrody podkreśliła, że była bardzo zaskoczona różnorodnością prac oraz bystrym i uważnym okiem autorów zdjęć. Z kolei redaktor Rita Pagacz-Moczarska zapowiedziała, że w najbliższych numerach miesięcznika "Alma Mater" opublikowane zostaną konkursowe prace, nie tylko te, które zdobyły nagrody i wyróżnienia.

Pytana o okoliczności powstania zdjęcia, Anna Kotlińska, jedna z laureatek Nagrody Specjalnej Rektora UJ,  wyjaśniła, że powstało ono w 2016 roku podczas wakacji na Hawajach. Ujęcie zostało wykonane na szczycie wulkanu Mauna Kea, który wznosi się na wysokość 4205 m n.p.m. W trakcie tego samego pobytu zwyciężczyni nagrody i zarazem doktorantka Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ odwiedziła także Uniwersytet Hawajski oraz bank mleka kobiecego (Hawaii Mothers’ Milk), ponieważ koresponduje to z jej zainteresowaniami naukowymi.

Link do fotogalerii TUTAJ

[29.11.2017]: Znamy już werdykt Jury! Zostanie on ogłoszony podczas wernisażu wystawy wyróżnionych zdjęć 8.12.2017 o godz. 18.00 w Strefie Studenckiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zapraszamy! 

[16.10.2017]: Zakończyliśmy etap przyjmowania Waszych zdjęć! Teraz do pracy biorą się nasi jurorzy, ogłoszenie wyników 9 grudnia br. podczas wernisażu! 

 

[21.08.2017]: Jak wziąć udział w konkursie?

 

 

[16.08.2017]: Spot promujący konkurs Camera Jagellonica