[24.11.2021] Wyłoniono zwycięzców 5. konkursu Camera Jagellonica

24 listopada br. odbyło się ogłoszenie wyników piątej, jubileuszowej edycji konkursu Camera Jagellonica. Oprócz zdjęć w kategoriach „Architektura”, „Życie studenckie” i „Impresje” uczestnicy mogli nadsyłać swoje prace w temacie ekologii (kategoria „Była sobie ziemia”). Zupełną nowością Camery Jagelloniki w tym roku była możliwość przygotowania krótkich materiałów wideo. Niezmiernie miło nam poinformować, że jubileuszowa edycja konkursu zebrała rekordową liczbę prac - ponad 250 nadesłanych zdjęć i filmów!

Niestety z powodu pandemii COVID-19 po raz drugi z rzędu ogłoszenie wyników Konkursu odbyło się przez Internet. Przed tym, jak dowiedzieliśmy się o laureatach tegorocznej edycji Camery Jagielloniki, głos zabrał Rektor UJ prof. Jacek Popiel. "Nasz konkurs to okazja, żeby spojrzeć na Uniwersytet nie tylko ze względu na historię, ale również teraźniejszość, a nawet przyszłość. Cieszę się bardzo, że do dotychczasowych kategorii doszła wizja myśli o ekologii, o tym jak świat postrzega zagrożenia, które pojawiły się w ostatnich latach w sposób szczególny. Gratuluję wszystkim, którzy uzyskali nagrody, mając przekonanie, że każdy kto wziął udział w konkursie, wyraził swoją wizję Uniwersytetu".

Lista laureatów w tegorocznej edycji Konkursu Camera Jagellonica prezentuje się następująco:

FOTOGRAFIA

Kategoria „Architektura”

nagroda główna “Dom Profesorów” autorka: Aleksandra Rydzek
wyróżnienie “ProjektUJmy Zielono” autorka: Aleksandra Bułat
wyróżnienie “Prosta Matematyka - Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego” autor: Jan Bałut

Kategoria „Impresje”

nagroda główna “Scala, czyli słońce na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej” autorka: Maria Cipińska
wyróżnienie: “Chwila wieczności” autorka: Halina Boniszewska
wyróżnienie: “Schowek” autorka: Julia Sokol

Kategoria „Życie studenckie”

nagroda główna: “Radość studiowania” autor: Bartłomiej Kozak
wyróżnienie: “Unknown in red” autorka: Sabina Elena

Kategoria „Była sobie ziemia”

nagroda główna “Kiedy uświadomiłeś sobie, że ocalałeś tylko ty” autor: Józef Cisło
wyróżnienie: “Na tropie” autorka: Katarzyna Wojciechowska
wyróżnienie: “Było sobie drzewo” autorka: Halina Boniszewska

Kategoria "Video"

nagroda główna: “Zakręć się na UJ” autorka: Karolina Kozaczka
wyróżnienie: "Stowarzyszenie Wędrującej Flagi - Erasmus+ Teneryfa 2021", autor: Daniel Wywiał

NAGRODY SPECJALNE

Nagroda Specjalna "Cafe Nauki", przyznana przez redakcję portalu www.nauka.uj.edu.pl

“Na wieczną pamiątkę” autorka: Anna Guguła (z kategorii: “Była sobie ziemia”)

Nagroda Specjalna redakcji "Alma Mater"

A Frozen Tree at UJ Campus” autor: Mohamadreza Mirzaei (z kategorii: “Była sobie ziemia”)
“NoVum” autorka: Martyna Stelmach (z kategorii: “Architektura”)
“Punkt obserwacyjny” autorka: Dominika Tokarz (z kategorii: “Życie studenckie”)

Nagroda Specjalna przyznawana przez Rektora UJ, prof. dr hab. Jacka Popiela

Fotografia: “Radioteleskop”, autorka: Karolina Jarosik (z kategorii: “Impresje”)
Film: “Zakręć się na UJ” autorka: Karolina Kozaczka

Grafika - zdjęcia laureatów w kategoriach Architektura i Życie studenckie

Grafika - zdjęcia laureatów w kategoriach Była sobie Ziemia i Impresje

Grafika - zdjęcia laureatów w kategorii Architektura

Grafika - zdjęcia laureatów w kategorii Była sobie Ziemia

Grafika - zdjęcia laureatów w kategorii Impresje

Grafika - zdjęcia laureatów w kategoriach Życie studenckie i nagroda Cafe Nauka

Grafika - zdjęcia laureatów w kategorii nagroda Alma Mater

Grafika - zdjęcia laureatów w kategorii nagroda Rektora

Wyróżnione materiały VIDEO można zobaczyć na naszym Facebooku (link do naszego Facebooka).

Patronat medialny nad konkursem sprawowała Gazeta Wyborcza. Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!